Magic Tours - Hotel Cheyenne
Når du skal fra Hotel Cheyenne til Disneyland®-parkerne, kan du enten vælge at tage turen på gåben i bilfrit område, som vil tage 15 minutter. Ellers er der også mulighed for at tage en gratis shuttlebus fra hotellet til parkerne, som kun tager 5 minutter.
Hotel Cheyenne er bygget op i fuld cowboy-tema. Selve hotellet er omringet af en cowboy-nybyggerby med forskellige huse, som alle er opkaldt efter kendte western-personligheder. Find din lasso og dine cowboystøvler frem og nyd dit Disney®-ophold på Hotel Cheyenne!
Disneyland® Paris byder på en masse forskellige muligheder for fortryllende oplevelser. Her vil du møde to store parker med dertilhørende afdelinger med hvert deres tema. Oplev også Disney Village®, hvor du kan få stillet din shoppelyst eller nyde et lækkert måtid. Du kommer ikke til at kede dig i Disneyland® Paris!